Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Губіна-Вакулик Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Клименко Т. М. 
Статевий диморфізм морфофункціональних характеристик епіфіза у новонароджених, зазнавших гіпоксичного ураження та асфіксії / Т. М. Клименко, Г. І. Губіна-Вакулик // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 2. - С. 150-152. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

У 72 новонароджених (37 хлопчиків і 35 дівчаток), які зазнали пренатальної гіпоксії й народилися в стані асфіксії, вимірювався рівень мелатоніну в пуповинній крові і реєструвалися клінічні прояви адаптаційно-стресового синдрому. Ці дані були співставлені з результатами морфологічного дослідження епіфізів 27 мертвонароджених (15 хлопчиків і 12 дівчаток), які загинули пренатально внаслідок важкої внутрішньоутробної гіпоксії. Рівень мелатоніну в крові хворих новонароджених дівчаток значно перевищував такий у хлопчиків, причому обидва ці показники були майже вдвічі вищими, ніж у відповідних групах здорових новонароджених. У той же час, згідно з даними патоморфологічних досліджень, кількість активних клітинних елементів епіфіза у плодів чоловічої статі була набагато вищою. Одержані результати свідчать про істотну роль епіфіза у визначенні статевого диморфізму адаптаційно-стресового синдрому у новонароджених з важким ураженням ЦНС через гіпоксію та асфіксію. Обговорено причини й наслідки більш значного морфофункціонального напруження епіфізарної системи у плодів чоловічої статі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Губіна-Вакулик Г. І. 
Клінічна патологічна анатомія : Навч. посіб. з біопс.-секційн. курсу для студ. вищ. мед. навч. закл. / Г. І. Губіна-Вакулик, І. І. Кондаков, І. В. Сорокіна, І. І. Яковцова, Н. І. Горголь; АМН України. Ін-т терапії, Харк. держ. мед. ун-т. - Х. : Гриф, 2004. - 287 c. - Бібліогр.: с. 282-283. - укp.

Показано роль і місце патологоанатомії в системі охорони здоров'я. Наведено професійні вимоги щодо лікаря-патологоанатома, а також приклад написання протоколу розтину, клініко-патологоанатомічного епікризу та оформлення свідоцтва про смерть. Висвітлено етапи розвитку патологічної анатомії. Розкрито суть понять про основне захворювання та ускладнення, що його супроводжують. Визначено безпосередні причини смерті людини.

Показаны роль и место патологоанатомии в системе здравоохранения. Приведены профессиональные требования к врачу-патологоанатому, а также пример составления протокола вскрытия, клинико-патологоанатомического эпикриза и оформления свидетельства о смерти. Освещены этапы развития патологической анатомии. Раскрыто содержание понятий об основном заболевании и сопровождающих его осложнениях. Определены непосредственные причины смерти человека.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251я73

Шифр НБУВ: ВА648296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бондаренко Л. О. 
Особливості впливу епіфізарного мелатоніну на морфофункціональний стан гіпофізарно-тиреоїдної системи у старих щурів / Л. О. Бондаренко, Г. І. Губіна-Вакулик, А. Р. Гєворкян // Фізіол. журн. - 2006. - 52, № 2. - С. 118-119. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*737.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Бєляєв С. Г. 
Гормональні зміни в осі гіпофіз - надниркові залози у вагітних жінок за наявності тютюнопаління в родині / С. Г. Бєляєв, Г. І. Губіна-Вакулик // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 1. - С. 79-82. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

С целью выявления особенностей функционирования регуляторной оси гипофиз - надпочечники у беременных женщин при различных вариантах табакокурения в семье обследованы 68 пациенток, поступивших в родильное отделение для родоразрешения. Определено содержание кортизола, адренокортикотропного гормона в крови, а также тиоцианата в моче в качестве теста на наличие метаболитов никотина в организме. Выявлены отличительные особенности функционального состояния оси гипофиз - надпочечники у женщин, в семьях которых курит только будущая мать, и в семьях, в которых курят оба будущих родителя. Установлено, что если будущая мать бросает курение в начале беременности, функциональное состояние оси гипофиз - надпочечники в полной мере не восстанавливается.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Яковцова А. Ф. 
Патологічна анатомія плоду від матерів з ускладненою вагітністю / А. Ф. Яковцова, В. Д. Марковський, І. В. Сорокіна, Г. І. Губіна-Вакулик, В. В. Гаргін, О. А. Омельченко, М. С. Мирошниченко, Д. І. Галата, С. М. Потапов, А. С. Шапкін // Патологія. - 2012. - № 3. - С. 40-42. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Показаны морфофункциональные изменения в сердце, семенных железах, костном мозге, тимусе, селезенке плодов от матерей с осложненной беременностью. Исследования морфологических особенностей важнейших систем плода при различных патологических состояниях организма матери позволяют прогнозировать наличие и характер поражения этих систем в постнатальном онтогенезе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Зайцева С. І. 
Морфофункціональний стан нейтрофілів крові у хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень при застосуванні органозберегаючої фармакотерапії / С. І. Зайцева, Д. О. Бутов, Г. І. Губіна-Вакулик, М. М. Пітенько, Т. С. Бутова // Експерим. і клініч. медицина. - 2010. - № 3. - С. 119-122. - укp.

Проведено дослідження кількості мієлопероксидази в нейтрофілах (НФ) та їх розміру у 29-ти практично здорових донорів і 124-х хворих на вперше діагностований деструктивний туберкульоз легень до початку лікування і через місяць після проведеної терапії. У хворих на туберкульоз спостерігається морфофункціональна активація НФ. Лікування хворих, яким проводили стандартну протитуберкульозну терапію (СПТ), не вплинуло на активність нейтрофілів. Додання корвітину до СПТ обумовило збільшення оптичної щільності цитоплазми за забарвлення на мієлопероксидазу на фоні достовірного зменшення або тенденції до зменшення розмірів НФ, що розцінюється як підвищення їх морфофункціональних, у тому числі пенетруючих можливостей. Додатково була розроблена схема лікування хворих на туберкульоз з використанням корвітину в комплексній хіміотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Губіна-Вакулик Г. І. 
Вплив малих материнських доз алкоголю на адаптаційні можливості нащадків / Г. І. Губіна-Вакулик, А. Ф. Яковцова, Т. В. Горбач, О. А. Кіхтенко, С. А. Денисенко // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 308-309. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.419.451

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Кальян В. В. 
Яєчниковий резерв щурів в умовах гіпокінезії помірної жорсткості / В. В. Кальян, Г. І. Губіна-Вакулик, Т. Є. Комісова // Буков. мед. вісн.. - 2009. - 13, № 4. - С. 123-125. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено яєчниковий резерв щурів за умов гіпокінезії помірної жорсткості. Встановлено, що обмеження рухової активності призводить до зниження абсолютної маси яєчників і викликає збідніння гонад генеративними елементами, що можна розцінювати як зменшення яєчникового резерву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.7 + Е60*736.321 + Р62-323.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бойко В. В. 
Характеристика морфологічних змін стінки артерії після її дезоблітерації у хворих із хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок / В. В. Бойко, В. О. Прасол, Г. І. Губіна-Вакулик, К. В. М'ясоєдов // Серце і судини. - 2017. - № 1. - С. 44-49. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити та порівняти зміни у стінках атеросклеротично змінених артерій хворих із хронічною критичною ішемією нижніх кінцівок після виконання дезоблітерації їх просвіту із застосуванням відкритої і гідравлічної ендартеректомії. Проведено гістологічне та морфометричне дослідження 40 ділянок артерій, виділених з ампутованих нижніх кінцівок у хворих із хронічною критичною ішемією протягом перших 24 год, з метою оцінки та порівняння морфологічних змін у стінках артерій після дезоблітерації їх просвіту з використанням класичної та запропонованої гідравлічної методик ендартеректомії. В основній групі глибина ендартеректомії на відповідних сегментах артеріального русла була більшою, ніж у групі порівняння, в середньому на 56 %, а отже, резидуальний шар медії був меншим, ніж у групі контролю. Відрізнялася також структура артеріальної стінки після її дезоблітерації. В основній групі відділення атеросклеротичної бляшки відбувалося практично без збереження в стінці артерії атеросклеротично змінених структур, тобто на межі здорового шару. Висновки: дослідження засвідчує статистично значущу різницю у морфологічній будові резидуальної стінки артерії після дезоблітерації її просвіту між основною групою пацієнтів і групою порівняння. При цьому відмінності виявлено як у морфологічному складі стінки артерії, так і в її товщині. Після застосування гідравлічної дезоблітерації резидуальна стінка артерії була меншою, ніж стінка артерії після традиційної відкритої ендартеректомії, а в її складі майже не залишилося структур з атеросклеротичними змінами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862 + Р457.865

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гармаш О. В. 
Морфофункціональний стан привушних слинних залоз тримісячних щурів при експериментально модельованій внутрішньоутробній макросомії / О. В. Гармаш, Г. І. Губіна-Вакулик // Патологія. - 2018. - 15, № 1. - С. 81-87. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Цель работы - изучение в эксперименте особенностей постнатального морфогенеза слюнных желез (СЖ) трехмесячных крыс, родившихся макросомами. Проанализировано соматометрические показатели животных на момент рождения и при выведении из эксперимента, в котором моделировали макросомию плода 4 способами (высококалорийная диета молодых беременных самок (МБС), высококалорийная диета беременных самок зрелого возраста, высококалорийная диета и гипокинезия МБС, усиленное плацентарно-плодовое кровоснабжение на фоне обычных условий существования МБС). Для морфологического анализа использовали ткани околоушных СЖ трехмесячных крыс-потомков. Оценивали абсолютные и относительные значения массы СЖ. Кроме гистологического анализа для выявления ДНК и РНК использована окраска галлоцианин-хромовыми квасцами по Ейнарсону, для обнаружения гликопротеидов поставлена PAS-реакция. С использованием компьютерных изображений выполнено измерение площади ядер сероцитов, оценено содержание ДНК в ядре, РНК в цитоплазме, гликопротеидов в слюне в протоках и просветах железы. При достижении крысами-потомками трехмесячного возраста (ТМВ) у макросомов со стимулированным внутриутробным ростом (группа Акс) средняя масса тела имеет тенденцию к увеличению, а у макросомов-потомков родителей молодого возраста, беременность матерей которых проходила в условиях "мягкой" гипокинезии и чрезмерной калорийности питания (группа М+Гк+cal), - к уменьшению. У макросомов-потомков молодых родителей, которые во время беременности употребляли пищу повышенной калорийности (группа М+cal), и у макросомов-потомков родителей зрелого возраста, которые во время беременности получали гиперкалорийную диету (группа З+cal), соматометрические показатели были аналогичны контролю. Относительная масса околоушных СЖ у трехмесячных крыс, родившихся с макросомией, оказалась увеличенной во всех вариантах моделирования, но максимально в группах М+cal и М+Гк+cal. У макросомов группы Акс в ТМВ формируются СЖ с гипоплазией сероцитов, которые морфофункционально более активны, с признаками гиперпродукции белков и гипопродукции гликопротеидов (ГГ). У макросомов группы М+cal в ТМВ конечные отделы СЖ сформированы аналогично контролю по количеству сероцитов, однако сероциты морфофункционально более активны, с признаками ГГ. У макросмов группы З+cal в ТМВ наблюдается гиперплазия сероцитов, морфофункциональное состояние которых не отличается от такового у контрольных животных. У макросомов группы М+Гк+cal отмечены признаки увеличения морфофункциональной активности сероцитов с ГГ. Выводы: установлено, что у особей, которые родились с макросомией, в ТМВ наблюдается изменение морфофункционального состояния паренхимы околоушных СЖ и состава слюны в протоках и просветах ацинусов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лікування поранених з бойовими ушкодженнями грудей : [колект.] монографія / В. В. Бойко, Ю. В. Бунін, А. В. Верба, О. О. Воровський, О. С. Герасименко, К. П. Гержик, В. Г. Гетьман, О. І. Гречаник, Г. І. Губіна-Вакулик, К. В. Гуменюк, П. В. Деменко, Т. О. Денисюк, Я. Л. Заруцький, Р. А. Зацаринний, В. А. Капустник, М. О. Клименко, А. С. Клімас, К. В. Кравченко, І. А. Лурін, В. В. Макаров, О. І. Мельник, В. В. М'ясоєдов, В. В. Негодуйко, С. І. Панасенко, Г. А. Прохоренко, А. П. Риженко, В. Є. Сафонов, А. І. Сельменський, А. В. Сидюк, О. Є. Сидюк, К. М. Смоляник, О. А. Снітко, І. В. Собко, С. В. Тертишний, О. Ю. Усенко, В. М. Феськов, І. П. Хоменко, Е. М. Хорошун, М. Ю. Худа, В. І. Цимбалюк, Р. С. Шевченко, С. А. Шипілов, Т. П. Якимова, А. В. Ясинський; ред.: В. І. Цимбалюк; Національна академія медичних наук України, Командування медичних сил Збройних сил України, Українська військово-медична академія, Національний військово-медичний клінічний центр "ГВКГ", Військово-медичний клінічний центр Північного регіону, Військово-медичний клінічний центр Південного регіону, Військово-медичний клінічний центр Західного регіону, Харківський національний медичний університет, Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського, Одеський національний медичний університет, Полтавський державний медичний університет. - Тернопіль. - Київ : ТНМУ : Укрмедкнига, 2023. - 235 c. - укp.

Зауважено, що монографія є тринадцятим виданням серії науково-практичних робіт з узагальнення досвіду медичного забезпечення Збройних сил України під час бойових дій, яке підготували відомі практичні фахівці, науковці військової медицини, Національної академії медичних наук України, Міністерства охорони здоров'я України. Висвітлено проблеми підвищення якості надання медичної допомоги даній категорії поранених. Розкрито особливості медичної допомоги пораненим з ушкодженням грудей на базовому, І, II, III та IV рівнях медичного забезпечення. Увагу приділено питанням надання анестезіологічної допомоги пораненим у груди, особливостям знеболювання при відеоторакоскопії та торакотомії, анестезіологічному забезпеченню поранених з ушкодженням стравоходу. Описано патоморфологічні прояви бойових ушкоджень грудей, світлові мікроскопічні та імуногістохімічні дослідження легеневої тканини, специфіку клінічних проявів і діагностики бойових ушкоджень грудей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.141 + Р457.365.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39329 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського